Wydarzenia

Wygórowane oczekiwania finansowe pokolenia Millenials a potencjał zaangażowania, Gdańsk, maj 2016

W Gdańsku w dniach 18-19 maja 2016 roku odbyło się VI Sympozjum Naukowe Przereklamowana konsumpcja? Pasja w szkole, pracy w społeczeństwie jako antidotum na materializm?!. Spotkanie miało miejsce na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu GdańskiegoUczestnicy zastanawiali się nad wpływem mediów i rosnącej konsumpcji na postawy, między innymi wobec pracy.

Badania porównujące kolejne pokolenia pracowników z jednej strony pokazują, że praca jest postrzegana jako źródło rozwoju i samorealizacji, z drugiej strony oczekiwania finansowe absolwentów są niezykle wysokie. Czy zatem pokolenie Millenials, nazywane pokoleniem JA to skoncentrowani na sobie materialiści, czy też mogą się angażować w pracę? Dr Anna Szabowska-Walaszczyk prezentująca wyniki analizy "Materializm i zaangażowanie w pracę, czy to idzie w parze?", szukała odpowiedzi na to oraz inne pytania dotyczące pokolenia Y.

Organizatorami byli Uniwersytet Gdański, Zakład Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy.

 

 sympozjum

 

 

Psychologia pozytywna w praktyce, Poznań, maj 2016

 Nasza ekspertka w kwestiach analiz naukowych związanych z zaangażowaniem pracowników, uczestniczyła w II Konferencji Psychologii Pozytywnej, która odbyła się 12-14 maja w Poznaniu. Konferencja organizowana była przez Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej oraz Uniwersytet SWPS.

Hasłem przewodnim konferencji było: Z wynikami badań naukowych w praktykę psychologii pozytywnej. Jako ekspert ds. zaangażowania pracowników uznany w polskim środowisku naukowym, dr Anna Szabowska-Walaszczyk prowadziła sesję naukową pt. „POZYTYWNI PRACOWNICY".

Uczestnikami konferencji byli również goście zagraniczni o światowej sławie:  Amy Wrzesniewski z Yale University oraz Ryan Niemiec z VIA Institute on Charakter Cincinati.

 

 

 

PTPP 

Biznes i nauka to mieszkanka sukcesu, Warszawa, czerwiec 2015

Sukces w pracy doradczej może zagwarantować tylko łączenie wiedzy naukowej z praktycznymi doświadczeniami. Dlatego z przyjemnością wzięliśmy udział seminarium „NAUKA-BIZNES POZYTYWNA PSYCHOLOGIA", które odbyło się 13 czerwca 2015 roku w Warszawie. Seminarium adresowane było do menadżerów praktyków, a prelegentami byli wiodący badacze z dziedziny pozytywnej psychologii organizacji.

Nasz ekspert, dr Anna Szabowska-Walaszczyk zaprezentowała budzące wiele emocji wystąpienie pt. Pozytywna pułapka - skutki zbyt wysokich ocen okresowych, podczas którego przestawiła wnioski z analiz ocen okresowych przeciwstawione mitom na temat doceniania pracowników.

Spotkanie zorganizowano przy współpracy z: Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej, Polsko-Francuska Izba-Gospodarcza, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, firmą Piasecka&Żylewicz.

 IMG 5226s 1

 IMG 5297s

PTPP 

Empowerment a zaangażowanie pracowników:
Bydgoszcz, XXXV Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Metodologia badawcza Barometru Zaangażowania wyróżnia się tym, że opiera się na wynikach badań naukowych i jednocześnie jest ciągle doskonalona przez ekspertów. Dlatego wyniki naszych badań omawialiśmy wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego podczas zjazdu naukowego jaki miał miejsce w Bydgoszczy w dniach 18-21 września 2014. W zjeździe uczestniczyło blisko 900 psychologów, w tym takie osobistości jak: prof. Jan Strelau, prof. Jerzy Brzeziński, prof. Kazimierz Obuchowski, prof. Janusz Reykowski oraz goście zagraniczni, np. prof. Shalom Schwartz.

Podczas sympozjum poświęconego psychologii pracy i organizacji dr Anna Szabowska-Walaszczyk zaprezentowała wystąpienie pt. "Mogę wszystko! O związkach poczucia wpływu (empowerment) i zaangażowania pracowników". Wyniki naszych badań potwierdzają, że pracownicy posiadający większe poczucie wpływu są silniej zaangażowani w pracę oraz co najważniejsze – podejmują więcej korzystnych dla pracodawcy zachowań. Już niedługo więcej praktycznych informacji o budowaniu poczucia wpływu pracowników znajdziesz w specjalnym artykule.

 

ptp1

ptp2

logo-ptp

Zaangażowanie a HRD i efektywność - wyniki naszych badań w specjalnym wydaniu Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Analizy przeprowadzone przez naszych ekspertów potwierdziły, że im bardziej zaangażowani są pracownicy, w tym większym stopniu szkolenia i inne działania rozwojowe (szeroko pojęte HRD) wpływają na ich efektywność!

Szczegółowe wyniki prezentujemy w publikacji zamieszczonej w specjalnym wydaniu Zarządzania Zasobami Ludzkimi, która jest wynikiem naszego uczestnictwa w międzynarodowej konferencji University Forum of Human Resource Development.

Przejdź tutaj by zapoznać się z wynikami.

dr Anna Szabowska-Walaszczyk, Andrzej Brzozowski, prof. Anna Maria Zawadzka, dr hab., "Rozwój zasobów ludzkich a efektywność zachowań pracowników: pośredniczący wpływ zaangażowania pracowników", Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, nr 6/2013.

hrd

Zaangażowanie jako cel strategiczny - spotkaliśmy się podczas konferencji Rozwiązania HR.

Podczas VI konferencji Rozwiązania HR, której jesteśmy Partnerem, nasi eksperci zaprezentowali studium przypadku pt. ZAANGAŻOWANIE JAKO CEL STRATEGICZNY FIRMY: NIEDOŚCIGNIONY IDEAŁ CZY KONIECZNOŚĆ? Poznaj tajniki strategicznego zarządzania zaangażowaniem pracowników! Więcej informacji tutaj - pobierz prezentację.

Konferencja odbyła się 1 października 2013 w hotelu Marriott w Warszawie.

waw2013 01

rozw

lex

logopng 

 

Barometr Zaangażowania na międzynarodowej konferencji UFHRD:
spotkanie praktyków i naukowców - czerwiec 2013

W czerwcu 2013 wzięliśmy udział w międzynarodowej konferencji pt. HRD in Turbulent Seas - Continued Global Economic Uncertainty: Challenges and Opportunities zorganizowanej przez prestiżowe ogólnoświatowe stowarzyszenie University Forum of Human Resource Development (UFHRD).

Nie tylko mieliśmy okazję wygłosić wystąpienie poświęcone sytuacji zaangażowania pracowników w Polsce, lecz Nasze działania w zakresie badania i zwiększania zaangażowania w Polsce spotkały się z uznaniem ekspertów - zostaliśmy zaproszeni do zamieszczenia publikacji w specjalnym wydaniu czasopisma Human Resource Management (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi). Czytaj więcej...

 DSC0645

 DSC0580-small

unibri

 

Barometr Zaangażowania Partnerem VI Konferencji Rozwiązania HR organizowanej przez Wolters Kluwer.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy Partnerem niezwykle popularnego wydarzenia - Konferencji Rozwiązania HR, która na jesieni 2013 roku będze organizowana przez wydawnictwo Wolters Kluwer już po raz szósty! Wśród prelegentów znajdą się między innymi: Gerry Griffin, Bruno Rouffaer, Perry Timms oraz Andrzej Blikle.

Konferencja odbędzie się 1 października 2013 w hotelu Marriott w Warszawie. Więcej informacji już wkrótce.

rozw

lex

logopng 

 

Barometr Zaangażowania w październikowym numerze miesięcznika Personel i Zarządzanie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Aktywizacja kadry", w którym Paweł Berłowski opisuje zmiany strategii i praktyk HRM - projekty zwiększające zaangażowanie pracowników i prowadzące firmę do sukcesu.

Jak pisze autor: "Wprowadzenie zmian w firmie bez zaangażowania pracowników ma nikłe szanse powodzenia, dlatego Zakłady postanowiły najpierw zaktywizować swoje kadry..."

Więcej szczegółów z badania zaangażowania i procesu opracowania Programu Kształtowania Zaangażowania z Barometrem Zaangażowania znajduje się w artykule oraz na naszych stronach.

Paweł Berłowski, "Aktywizacja kadry", Personel i Zarządzanie, nr 10/2012.

personel

Czy system ocen okresowych może zwiększać zaangażowanie pracowników? Poznaj odpowiedź podczas Regionalnego Konwentu HR w Katowicach, 30 listopada 2012

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób oceny okresowe mogą zwiększać zaangażowanie pracowników, zapraszamy do zapoznania się z materiałami z prelekcji: "System ocen okresowych budujący zaangażowanie", którą poprowadzą Wojciech Kuśmirek, Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich i Zarządzania w Z.Ch. "Police" S.A. oraz Agata Sobocińska, Kierownik Projektu. 

Regionalny Konwent HR, 30 listopada Katowice, organizator: Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK)

ktw1

ktw2

ktw3

 

"System premiowania za efektywność strategiczną jako sposób na zwiększanie zaangażowania", Regionalny Konwent HR w Krakowie, 26 października 2012

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wystąpienia, w którym wyjaśniamy jak stworzyć system premiowania, wzmacniający zaangażowanie i motywację pracowników, jednocześnie zapewniając osiąganie założonych rezultatów biznesowych przez firmę - dowiedz się więcej.

Prelegenci: Andrzej Brzozowski (Barometr Zaangażowania, BENTEN), Anna Szabowska-Walaszczyk (Barometr Zaangażowania, Uniwersytet Gdański), Wojciech Kuśmirek (Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich i Zarządzania w Z.Ch. "Police" S.A.).

Regionalny Konwent HR, 26 października Kraków, organizator: Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK)

krakow

IMG 9323

Image00113

 

Prelekcja poświęcona Programowi Kształtowania Zaangażowania - Regionalny Konwent HR w Poznaniu, 05 października 2012

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z prelekcji: "Program Kształtowania Zaangażowania Pracowników: studium przypadku", którą w Poznaniu zaprezentowała Iwona Wojnowska, Kierownik Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Z.Ch. "Police" S.A., pełniąca funkcję Kierownika zespołu projektowego wdrażającego Program.

Więcej informacji tutaj.

Regionalny Konwent HR, 05 października 2012 Poznań, organizator: Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK)

0525v001

IMG 9190a

IMG 9283

 

"Studium przypadku: Program Kształtowania Zaangażowania w Z.Ch. "Police" S.A." - wystąpienie podczas Regionalnego Konwentu HR w Gdańsku, 25 września 2012

Dowiedz się więcej o kulisach procesu zwiększania zaangażowania pracowników w Z.Ch. "Police" S.A. przez realizację szeregu projektów zmian zawartych w Programie. Prelekcję poprowadzili Wojciech Kuśmirek (Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich i Zarządzania) oraz Iwona Wojnowska (Kierownik Programu Kształtowania Zaangażowania) - POBIERZ PREZENTACJĘ.

Regionalny Konwent HR, 25 września 2012 Gdańsk, organizator: Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK)

0011

IMG 9093

IMG 9317a

 
 

Dlaczego serwis Barometr Zaangażowania korzysta z plików cookie?

Cookies (ciasteczka) to pliki tekstowe, które są przechowywane przez Twoją przeglądarkę. Dzięki nim możliwe jest zapamiętywanie Twoich preferencji oraz np. nazwy użytkownika – a przeglądanie stron internetowych staje się dużo łatwiejsze!

Pliki cookies pozwalają również zbierać informacje o ruchu w serwisie, dzięki czemu możemy dostosowywać stronę Barometr Zaangażowania do potrzeb użytkowników.

Pamiętaj, pliki cookies są nieszkodliwe dla Twojego komputera, zawierają jedynie anonimowe informacje. Jeżeli nie chcesz aby przeglądarka korzystała z plików cookies, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.