Co chcesz osiągnąć?
Generować nadwyżkę finansową
Sukces każdej organizacji, zwłaszczcza nienastawionej na zysk, zależy od decyzji podjętych przez menadżerów na różnych poziomach zarządzania, ale także od zachowań zatrudnionych w niej pracowników. Decyzje menadżerów wzmacniają bądź osłabiają szansę na realizację wyznaczonych celów. To, jak wygląda realizacja zadań przez pracowników, zależy przede wszystkim od ich zaangażowania.
Więcej
Problem absencji powraca? – zastosuj nowe narzędzia
Od premii za obecność po złożone programy typu Corporate Wellness - pracodawcy stosują wiele rozwiązań pomagających obniżyć absencję pracowników do racjonalnego poziomu. Jednak często nie osiągamy oczekiwanych rezultatów. Jest to powodowane tym, że niestety niewiele czasu poświęcamy na poznanie rzeczywistych przyczyn absencji, zwłaszcza krótkoterminowej.
Eksperci z Chartered Institute of Personnel Development (CIPD) w najnowszym raporcie Absence Management 2015*, wskazują że aż 30% nieobecności krótkoterminowych nie jest powodowane problemami zdrowotnymi pracownika lub członka rodziny. W naszym poprzednim artykule wyjaśniliśmy już, że jednym z najważniejszych czynników mogących wpływać na obecność jest poziom zaangażowania i motywacji pracownika (czytaj więcej). Entuzjazm wobec pracy przekłada się bowiem zarówno na samopoczucie fizyczne jak i postrzeganą atmosferę w firmie.
Dlatego zamiast ograniczać się do tradycyjnych działań zastosuj przełomowe rozwiązanie - poznaj prawdziwe powody absencji! Przedstawione w raporcie Absence Management badania prowadzone przez CIPD, pokazały, że firmy analizujące informację o nieobecnościach w połączeniu z innymi danymi, np. wynikami badaniami zaangażowania mają aż 2 razy większe szanse na osiągnięcie celu w zakresie obniżenia poziomu absencji.
Umów się na bezpłatną prezentację on-line i dowiedz się w jaki sposób wykorzystać wyniki badania zaangażowania, żeby zmniejszyć absencję w swojej Firmie!
Dowiedz się:
- Dlaczego w firmie są Czarne Owce, które wykorzystują każdą szansę na nieobecność?
- Czy są menadżerowie, którzy skutecznie przyprawiają pracowników o ból głowy?
- Czy obecnie stosowane rozwiązania nie tworzą luk dla zdemotywowanych?

*Odowłano się do raportu Absence Management 2015 opublikowanego przez Chartered Institute of Personnel Development (CIPD).
Maksymalizować zyski
Sukces każdej organizacji zależy od decyzji podjętych przez menadżerów na różnych poziomach zarządzania, ale także od zachowań zatrudnionych w niej pracowników. Decyzje menadżerów wzmacniają bądź osłabiają przewagę firmy nad konkurencją. To, jak wygląda realizacja zadań przez pracowników, zależy przede wszystkim od ich zaangażowania.
Więcej
Zwiększyć produktywność
Każdy przedsiębiorca i lider organizacji nienastawionej na zysk, który chce osiągać lepsze rezultaty, maksymalnie eksploatować dostępne zasoby i mieć pewność, że jego pracownicy realizują się, a on w pełni wykorzystuje ich potencjał, powinien zwrócić uwagę na korelację zaangażowania i produktywności.
Przykład może stanowić brytyjska firma HansenGlass, wielokrotny zdobywca nagrody Investors for Excellence, w której produktywność wzrosła o 250%. Stało się tak ponieważ dzięki zaangażowaniu pracowników: 98% dostaw jest terminowych, o 67% spadła ilość odpadów produkcyjnych, o 73% zmalała liczba skarg Klientów.
Więcej
Zwiększyć efektywność kluczowych procesów
Sukces każdej organizacji zależy od efektywności kluczowych dla niej procesów - jest to fakt dla wszystkich osób zarządzających organizacjami, który zawiera się w haśle „róbmy to, co robimy najlepiej ze wszystkich”. Z tego powodu ogrom środków inwestowany jest w usprawnianie, monitorowanie, kontrolowanie i analizowanie przebiegu najważniejszych procesów.
Więcej
Dostarczyć nadzwyczajną obsługę Klienta
Sukces każdej organizacji działającej na konkurencyjnym rynku zależy od obsługi Klienta. Profesjonalizm obsługi to kluczowy czynnik kształtujący postrzeganie danej instytucji czy też przedsiębiorstwa przez otoczenie. Poziom obsługi rozstrzyga o tym czy potencjalny Klient zdecyduje się na pierwszy zakup, zarekomenduje usługę znajomym oraz czy wróci, by po raz kolejny skorzystać z usług Twojej firmy?
Więcej
Obniżyć absencję
Wiele organizacji zmaga się z problemem absencji - niepojawianie się pracowników wiąże się z „lawinową" dezorganizacją pracy, nie tylko w jednym zespole, ale również w całej organizacji. Brak magazyniera i zbyt późny wyjazd samochodu dostawczego spowoduje opóźnione przyjęcie dostawy w kilku sklepach, nieobecność archiwizatora danych może powodować opóźnienie w raportowaniu nawet na poziomie Zarządu.
Więcej
Zmniejszyć fluktuację
Odejście każdego pracownika wiąże się z szeregiem kosztów: procesem rekrutacji, szkoleniami, tymczasowym spadkiem efektywności zespołu i utratą wiedzy, a właściwie jej przejęcie przez konkurencję. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w przypadku zbyt niskiej retencji kluczowego personelu – pracowników, którzy mieli generować największe zyski, a tymczasem generują straty.
Więcej
Zaspokoić oczekiwania interesariuszy
Najważniejszymi miarami skuteczności funkcjonowania organizacji nienastawionych na zysk są: efektywność gospodarowania środkami finansowymi oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu zadowolenia interesariuszy. Jak pogodzić te cele?
Więcej
Racjonalnie inwestować w kapitał ludzki
Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy „miękki HR" może wpływać na twarde wskaźniki biznesowe bądź jak zoptymalizować obszary inwestycji, zwłaszcza w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, aby uniknąć przeinwestowania, zwróć uwagę na aspekt zaangażowania i siły, z jaką wpływa na rezultaty biznesowe.
Więcej
Zadbać o dobrostan pracowników
Realizacja idei odpowiedzialnego biznesu nie ogranicza się jedynie do troski o środowisko, lokalną społeczność czy też Klientów. Jeżeli naprawdę identyfikujesz się z CSR, to w Twojej Organizacji wartością jest także pracownik i dostrzegasz jak bardzo zdrowie fizyczne i samopoczucie wpływają na efektywność pracy.
Więcej