Zaspokoić oczekiwania interesariuszy
Najważniejszymi miarami skuteczności funkcjonowania organizacji nienastawionych na zysk są: efektywność gospodarowania środkami finansowymi oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu zadowolenia interesariuszy. Jak pogodzić te cele?

Rozwój ludzi, sukces organizacji
To właśnie odpowiedniewykorzystanie potencjału zaangażowania i procesu zarządzania zaangażowaniem umożliwia sprostanie potrzebom grup interesariuszy - instytucjom finansującym (instytucje publiczne i strategiczni partnerzy biznesowi), społecznościom lokalnym i beneficjentom (np. mieszkańcy) oraz organizacjom współpracującym (np. inwestorzy działający na lokalnym rynku).
Jednocześnie zaangażowanie dla instytucji non-profit oznacza zwiększoną efektywność kluczowych procesów i produktywność, przy jednoczesnym wzroście innowacyjności - dzięki temu możliwe jest bardziej racjonalne wykorzystanie budżetu. Działania skoncentrowane na zwiększaniu zaangażowania związane są z podnoszeniem jakości zarządzania w organizacji: wpływają na podejmowanie dojrzałych decyzji ze świadomością skutków z perspektywy gospodarowania środkami, pozwalając na realizację idei „more for less".
Zaangażowani pracownicy lubią swoją pracę i chcą być coraz lepsi w tym, co robią - możliwe staje się więc świadczenie usług w ramach podstawowej działalności w sposób bardziej efektywny i jednocześnie nastawiony na rzeczywistą realizację potrzeb społeczności. Jest to odczuwalne dla wszystkich grup interesariuszy, zarówno finansujących, jak i będących odbiorcami usług i świadczeń, dlatego przekłada się bezpośrednio na ich zadowolenie.
Zrób pierwszy krok już dziś:
- Dowiedz się, jaki potencjał zaangażowania mają Twoi pracownicy.
- Zidentyfikuj czynniki wpływające na poziom ich zaangażowania.
- Podejmij działania, dzięki którym zaspokoisz oczekiwania interesariuszy.
Dowiedz się więcej o tym jak zaangażowanie pozwala:
|
|
|